Polecamy również
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Nasza porcelana

Unikalne, barwne wzory w kolekcjach Zulany tworzone są na polskiej, szlachetnej porcelanie, znanej ze swojej wyjątkowej urody i jakości na całym świecie. Porcelana jest produkowana w jednej z najstarszych fabryk porcelany na Dolnym Śląsku. Wzory kolekcji tworzą polscy artyści. Opakowania wytwarzamy na Mazowszu.

Popieramy naszą rodzimą produkcję!

Cechy i jakość

Polska porcelana wytwarzana jest z wysokiej jakości minerałów: kaolinów, skaleni i kwarców. Jest odporna na wysokie temperatury oraz działanie kwasów, dzięki czemu może być wielokrotnie używana w mikrofalówkach i zmywarkach.

Ma też zerową nasiąkliwość, co chroni przed zabrudzeniem oraz 5 klasę łatwości mycia – rdza i oliwa zmywają się pod bieżącą gorącą wodą. Bez problemu zmywają się także tłuszcze, sosy, zupy i soki z warzyw i owoców. 

Polska porcelana szczyci się najtwardszym szkliwem, co gwarantuje długie użytkowanie. Powierzchnia porcelanowych talerzy, kubków i miseczek Zulany jest gładka, błyszcząca i odporna na zarysowanie sztućcami. 

Dekoracje na porcelanie

Nasze dekoracje na porcelanie wypalane są w specjalistycznych piecach w temperaturze 1200°C (jest to dekoracja wszkliwna). Taka forma wypału sprawia, że są one termoodporne, mają dużą odporność na ścieranie i działanie kwasów. Do tworzenia dekoracji używamy najwyższej jakości ekologicznych farb ceramicznych.

 

 

 

 

źródło: ZPS Karolina

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl